тел: +38(096)344-31-72 Адреса: Київ, вул. М.Максимовича, 3Д

 

ТЕЙПУВАННЯ

ТейпуванняТейпування — це методика нанесення спеціальної клейкої стрічки на забиті і травмовані ділянки опорно-рухового апарату. В основному тейп наноситься на пошкоджені м’язи і суглоби, створюючи спокій тієї ділянки, на якому він закріплений. Процеси регенерації ураженої ділянки зазвичай досить тривалі і тривають навіть після нормалізації самопочуття. Саме тому застосування даного методу після завершення гострої фази (набряк) є необхідним. Спортивні навантаження можна відновлювати на етапі регенерації, починаючи з легких — тренажери, ходьба, розтягування м’язів, з обов’язковим застосуванням тейпа, який захистить суглоб від можливого повторного ураження і переходу удару в хронічний стан. Так само тейпірованіе використовується не тільки для лікування травм, але і з профілактичною метою для іммобілізації суглобів, які схильні до ризику бути пошкодженими. 

Відмінності спортивного тейпірованіе від кінезіологічного

Кинезіо тейпування схоже за методикою зі спортивним тейпірованням, але є певні відмінності. Спортивні тейпи застосовуються для лікування і профілактики травмування суглобів, а кінеза тейпи підходять для як будь-якого м’якого ділянки тіла (в основному м’язовий апарат), так і для лікування вісцеральних і неврологічних болів. «Кінеза» в назві «кінеза тейпування» перекладається як «рух». Тобто місце нанесення кінеза тейпа залишається активно рухливим, а іноді навіть більш рухливим, ніж без стрічки. Отже, механізм дії так само відрізняється: спортивний тейп фіксує суглоб в обмеженій кількості рухів для більш швидкого загоєння, а кінеза тейп притримує м’яз, покращуючи кровообіг і лімфооток в ній, даючи процесам регенерації відбуватися швидше. Кінеза тейп можна носити цілодобово, протягом 3-5 днів, тоді як спортивний тейп рекомендують міняти і наново клеїти перед кожним тренуванням (яка є обов’язковою для відновлення суглоба).

Кинезіологічне спортивне тейпування

Важлива перевага спортивного тейпірованіе полягає в тому, що стрічка при відсутності протипоказань і правильному накладення не стане каталізатором погіршення стану. Негативних аспектів значно менше, ніж у традиційних способів лікування. Матеріал не перешкоджає циркуляції повітря і не боїться води, що дозволяє виключити обмеження при носінні тейпов в повсякденному житті. 

Ефекти від застосування тейпування

Ефективність методики спортивного і кінезіо тейпування дуже висока, саме тому вони активно застосовуються в сучасному лікуванні проблем опорно-рухового апарату. При правильному застосуванні даних методик відновлення відбувається набагато швидше, ніж без нього. Будь-який орган після пошкодження вимагає додаткового спокою і тільки лише власні сили організму не завжди можуть його надати. Тому і застосовується тейпування, яке завдяки своїм впливом дає додаткове розслаблення травмованої ділянки. У той же час, відновлення має відбуватися в активному режимі, не припиняючи тренування або звичайну ходьбу і мінімальні навантаження. Тоді продукти регенерації пошкоджених тканин будуть виводиться швидше і больові відчуття знімуться краще. З цим завданням чудово справляється тейпірованіе, яке дає повну або відносну свободу рухів. Якщо даний метод проводиться спеціалізованим лікарем або масажистом, то ефект буде приголомшливим.

ТейпуванняМетодика кінезіологічного тейпування

Варто відзначити, що спортивне тейпування стало чудовою альтернативою повної іммобілізації кінцівки. Методика поєднує в собі переваги, як стовідсоткового виключення рухливості, так і тейпірованіе, що не обмежує її зовсім. Вдається стабілізувати м’язи та суглоби, але зберегти в нормальній якості обмінні процеси. Таким чином, не буде проявлятися шкідливих факторів, на зразок атрофування або зниження працездатності кінцівки. В цьому випадку можна очікувати швидких результатів і на більш ранніх етапах відновлення почати інші ефективні методики, спрямовані на реабілітацію. Важливо розуміти, що найбільша ефективність засобу досягається при його поєднанні з іншими варіантами терапевтики.

Показання до проведення процедури

Природно, не всім людям необхідно застосування тейпірованіе — для даного методу, як і для всіх інших, є свої показання і протипоказання. Нижче наведені основні показання до цього методу:

реабілітаційна підтримка після травми в колінних, гомілковостопних, кистьових суглобах, плечах, спині;

профілактика перевантажень певних суглобів, частин тіла за участю в складних силових або активних видах спорту;

корекція руху в суглобах, яке обмежене з яких-небудь причин, але можливо при коригуванні;

лікування захворювань, викликаних надмірними навантаженнями як на суглоби, так і на м’язовий апарат;

корекція постави;

поліпшення проприоцепции (м’язовоїчутливості);

зміни положення суглоба при його деформації;

больовий синдром різної локалізації.

Тейпування в Киеві

Тейпування у Киеві можливо зробити у нашій майстерні краси та здоров`я. Наші спеціалісти підберуть необхідну кількість стрічки та змоделюють правильне положення що до тіла. Під нашим доглядом, будете впевнені у результаті. Буде не зайвим відзначити, що дія методики тейпування є куди більш глибоким, ніж просте механічне вплив на шкірні покриви. Завдяки фіксації аплікації йде стимуляція природних процесів організму, що є найбільш правильним методом і мінімізує будь-які неприємні наслідки травми.

Протипоказання до тейпування

Так само присутній ряд протипоказань, про які ні в якому разі не можна забувати при проведенні процедури тейпування:

серцева та ниркова недостатність;

набряклість і підвищена температура організму, яка ще не пройшла після гострої фази;

онкологічні захворювання та метастазування;

цукровий діабет, при якому використання тейпа можливо, але вимагає додаткової консультації з ендокринологом;

захворювання нез’ясованої етіології або ще не підтверджені, щоб уникнути подальших ускладнень;

рани на поверхні шкіри, щоб не занести інфекцію, так як тейп не є стерильним;

тромбоз, так як є присутнім ризик утворення тромбу.

Навчання кінезіологічному тейпуванню

Відзначимо, що тейпи не накладаються на травмовані ділянки тіла з відкритими ранами. При наявності невеликих пошкоджень шкіри їх закривають асептичними пов’язками. У деяких ситуаціях необхідно прокласти між стрічкою і ділянкою тіла спеціальний матеріал, який виключить контакт елементів та виникнення алергії.

У зв’язку зі сказаним вище необхідно відзначити, що робота по накладенню тейпа повинна проводитися фахівцем. Тільки медик може визначити показання і протипоказання до використання тейпа. Такі найпростіші методи, як пальпація та візуальний огляд вже можуть дати важливі відомості, щодо перспектив та ефективності застосування методу тейпірованіе.

При найменших помилках можливе посилення деяких негативних чинників, наприклад, утворення набряків. В такому випадку необхідно в найкоротші терміни замінити вже накладену пов’язку і грамотно її підкоригувати. В ідеалі, щоб не упустити важливих моментів відновлення, слід вести пацієнта на всьому протязі застосування методики тейпірованіе. При цьому, важливіше не думка експерта і його знання, а відчуття, які відчуває клієнт. Якщо є найменші підозри на неправильне застосування методу, то стрічка відразу знімаеться.

ТейпуванняОсновним правилом в методиці тейпування є те, що правильне накладення тейпа в залежності від тієї чи іншої проблеми і характеру травми може гарантувати тільки людина, навчений цьому. Ця методика широко використовується лікарями спортивної медицини, лікарями реабілітологами, фізіотерапевтами, масажистами, тренерами і навіть педіатрами. Тільки лише після проходження навчання тейпірованіе: курсу, семінару або майстер-класу, фахівець може приступити в проведення процедури тейпірованіе, так як неправильне використання може не поліпшити стан клієнта, а скоріше погіршити його. Після проходження майстер-класу або прослуховування семінару, будь-який бажаючий матиме можливість самостійного використання деяких видів тейпірованіе, наприклад, при отриманні поширених травм або перед активними тренуваннями для підтримки м’язів і суглобів. Але якщо пошкодження складне, краще звернутися до лікаря або масажиста. 

Якщо немає впевненості у власних силах, то розумніше звернутися до експерта. Мало мати теоретичну базу — важливіше мати практичний досвід. Справа в тому, що накладення пластиру і застосування методу тейпірованіе йде відповідно до такими аспектами, як знання анатомії (розташування м’язів, зв’язок, місця їх кріплення), фізіологічна рухливість кінцівки. Важливо відрізняти природні рухи від патологічних, чому складно навчитися без спеціалізованої підготовки.

Крім того, використання методики тейпірованіе має на увазі кілька етапів, на кожному з яких використовуються знання різних сфер. Після попереднього огляду і оцінки ситуації, в якій використовується стрічка, потрібно накласти пов’язку, дотримуючись напрямку роботи систем тіла. Накладення тейпов своїми силами може виявитися просто незручним і неможливим.

Проте, найпростіші способи накладення тейпа і базове навчання тейпуваню можна без проблем освоїти самостійно. Але, в будь-якому випадку, необхідно уважно ставитися до процесу на всіх етапах, аж до зняття стрічок.

 

Якщо у Вас залишились питання що до послуги, напишіть нам!